SKU:1756-PAXTR
Allen-Bradley 1756-PAXTR Power Supply | ControlLogix-XT
A kan haja (22 guda), a shirye don aikawa
  • Manufacturer: Allen-Bradley
  • Product No.: 1756-PAXTR
  • Product Type: Power Supply
  • Product Origin: USA
  • Payment:T/T, Western Union
  • Weight: 1450g
Bayani
Allen-Bradley 1756-PAXTR ControlLogix-XT Redundant Power Supply
Core Technical Specifications
  • Brand & Manufacturer: Allen-Bradley / Rockwell Automation
  • Model & Series: 1756-PAXTR (ControlLogix-XT Series)
  • Input Voltage: 85-265V AC (120-240V nominal)
  • Input Frequency: 47-63 Hz
  • Output Power: 65 Watts continuous
  • Input Power: 65W (75VA maximum)
  • Isolation Test: 3250V DC for 60 seconds
  • Insulation Rating: 250V continuous reinforced insulation
Physical Specifications
  • Dimensions: 6.9" × 5.7" × 5.4" (175 × 145 × 137 mm)
  • Weight: 3.2 lbs (1.45 kg)
  • Width: 6.9 inches (175 mm)
  • Height: 5.7 inches (145 mm)
  • Depth: 5.4 inches (137 mm)
Environmental & Durability Ratings
  • Operating Temperature: -25°C to 70°C (-13°F to 158°F)
  • Storage Temperature: -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
  • Humidity Range: 5-95% non-condensing
  • Maximum Altitude: 2000 meters (6560 feet)
  • Vibration Resistance: 2G (10-500 Hz)
  • Operating Shock: 30G impact tolerance
  • Surge Protection: ±1kV line-line, ±2kV line-earth