SKU:IC694MDL250
AC Voltage Input Module IC694MDL250 GE Fanuc
A kan haja (20 guda), a shirye don aikawa
  • Manufacturer: General Electric
  • Product No.: IC694MDL250
  • Product Type: Input Module
  • Product Origin: USA
  • Payment:T/T, Western Union
  • Weight: 200g
Bayani
GE Fanuc IC694MDL250 16-Point Isolated Input Module
Technical Specifications
  • Brand: GE Fanuc
  • Model: IC694MDL250
  • Series: PACSystem RX3i
  • Input Points: 16 individually isolated channels
  • Nominal Voltage: 120 Volts AC
  • Input Voltage Range: 0-132 VAC (47-63 Hz)
  • On-State Voltage: 70-132 VAC
  • Off-State Voltage: 0-20 VAC
  • Input Current: 14.5 mA typical, 7 mA per channel
  • On-State Current: 6 mA
  • Off-State Current: 2.5 mA
  • Response Time: 30 ms on, 45 ms off maximum
  • Current Draw: 60 mA from 5 VDC backplane bus
  • Input Filter Times: 20-2540 ms in 20 ms increments (CPU configurable)
  • Isolation: 250V continuous optical, 1500V AC for 1 minute