SKU:1756-PA30XT
1756-PA30XT | Allen-Bradley ControlLogix-XT Extended Temp Power Supply
A kan haja (16 guda), a shirye don aikawa
  • Manufacturer: Allen-Bradley
  • Product No.: 1756-PA30XT
  • Product Type: Power Supply
  • Product Origin: USA
  • Payment:T/T, Western Union
  • Weight: 770g
Bayani
Allen-Bradley 1756-PA30XT ControlLogix-XT Extended Temperature Power Supply
The Allen-Bradley 1756-PA30XT is an extended temperature power supply for ControlLogix-XT systems. Input 18-32V DC (24V nominal). Outputs: 1.2V, 3.3V, 5.1V, 24V DC.
Specifications
  • Part Number: 1756-PA30XT.
  • Brand: Allen-Bradley / Rockwell Automation.
  • Series: ControlLogix-XT.
  • Input Voltage: 18-32V DC (24V nominal).
  • Output Voltages: 1.2V, 3.3V, 5.1V, 24V DC.
  • Current Capacity: 6A at 5.1V, 1.25A at 24V.
  • Max Output Power: 30W.
  • Inrush Current: 30A max.
  • Isolation Voltage: 250V continuous.
  • Dimensions: 5.51 x 3.07 x 5.71 inches.
  • Mounting: Left side of 1756 chassis.
  • Wire Size: 14 AWG (2.5mm²) copper.
  • Operating Temperature: -25°C to 70°C (-13°F to 158°F).
  • Storage Temperature: -40°C to 85°C (-40°F to 185°F).
  • Humidity: 5-95% non-condensing.