SKU:140DVO85300C
140DVO85300C Schneider Modicon Quantum Output Module 32ch
A kan haja (11 guda), a shirye don aikawa
  • Manufacturer: Schneider
  • Product No.: 140DVO85300C
  • Product Type: Output Module
  • Product Origin: FR
  • Payment:T/T, Western Union
  • Weight: 300g
Bayani
Schneider Electric 140DVO85300C Modicon Quantum Discrete Output Module
General Information
  • Manufacturer: Schneider Electric
  • Product Type: Discrete Output Module
  • Product Line: Modicon Quantum
  • Part Number: 140DVO85300C
  • EAN: 3595860032218
  • Format: Standard
  • Marking: CE
Output Specifications
  • Output Channels: 32
  • Output Type: Negative logic (sink)
  • Output Voltage: 10 to 30 VDC
  • Surge Current: 2.5 A
  • Addressing Requirement: 2 output words, 2 input words
Protection Features
  • Short-Circuit Protection: Yes
  • Overvoltage Protection: Yes
  • Protective Treatment: Conformal coating
Electrical Requirements
  • Bus Current Requirement: 500 mA
Environmental Specifications
  • Ambient Temperature: 0 to 60°C
Physical Specifications
  • Weight: 0.3 kg
Standards and Certifications
  • Standards: UL 508, CSA
Package and Shipping
  • Includes: Schneider Electric 140DVO85300C discrete output module. Documentation included.
  • Shipping Carriers: FedEx, UPS, DHL worldwide
FAQ
  • Weight? 0.3 kg.
  • Output channels? 32 channels.
  • Output voltage range? 10 to 30 VDC.