SKU:22D-B2P3N104
Allen-Bradley 22D-B2P3N104 PowerFlex 40P VFD 0.5HP Drive
A kan haja (23 guda), a shirye don aikawa
  • Manufacturer: Allen-Bradley
  • Product No.: 22D-B2P3N104
  • Product Type: AC Drive
  • Product Origin: USA
  • Payment:T/T, Western Union
  • Weight: 1200g
Bayani
Allen-Bradley 22D-B2P3N104 PowerFlex 40P VFD
Brand: Allen-Bradley | Model: 22D-B2P3N104 | Series: PowerFlex 40P | Weight: 1.2 kg (2.65 lbs)
Core Specifications
  • Input Voltage: 200-240V AC 3-phase
  • Output Current: 2.3A continuous
  • Motor Power: 0.5 HP (0.4 kW)
  • Frequency Range: 0.5-500 Hz
  • Protection Class: IP20 (NEMA Open)
  • Weight: 1.2 kg (2.65 lbs)
Protection Systems
  • Overvoltage trip: 405V DC / 290V AC
  • Undervoltage trip: 210V DC / 150V AC
  • Class 10 motor overload protection
  • Short circuit protection
  • Thermal shutdown
Environmental Requirements
  • Mounting: Panel mount
  • Clearance: 100mm minimum
  • Altitude: ≤1000m
  • Operating Temp: -10°C to 50°C
  • Storage Temp: -40°C to 85°C