SKU:330102-00-40-10-11-CN
Proximity Probe 330102-00-40-10-11-CN | Bently Nevada
Stokta (20 adet), gönderilmeye hazır
  • Manufacturer: Bently Nevada
  • Product No.: 330102-00-40-10-11-CN
  • Product Type: Proximity Probe
  • Product Origin: USA
  • Payment:T/T, Western Union
  • Weight: 300g
  • Shipping port: Xiamen
  • Warranty: 12 months
30 Gün İade Politikası · 12 Ay Garanti
  • Hızlı Teslimat
  • 7/24 Destek
  • Kalite Güvencesi
Açıklama
Bently Nevada 330102-00-40-10-11-CN Proximity Probe
The Bently Nevada 330102-00-40-10-11-CN is a proximity probe. This probe has 1.0 meter cable length. It features 4.0 inch overall case length.
Core Specifications
  • Model: 330102-00-40-10-11-CN
  • Case: 4.0 inch overall length
  • Unthreaded: 0.0 inch length
  • Cable: 1.0 meter (1.6 feet)
  • Weight: 0.3 kg (0.66 lbs)
Mechanical Specifications
  • Thread: 3/8-24 UNF with armor
  • Connector: Miniature coaxial ClickLoc
  • Type: 3300 XL 8 mm probe
  • Country: CN specific approvals
  • Origin: Made in U.S.A.
Performance Specifications
  • Sensitivity: 100 mV/mil at 1 MHz
  • Frequency: 10 Hz to 10 kHz response
  • Temperature: -40°C to +100°C
Package Contents
  • 330102-00-40-10-11-CN probe
  • 1.0 meter cable
  • ClickLoc connector
  • Shipping Weight: Approximately 0.4 kg
FAQ
What is the case length of the 330102-00-40-10-11-CN?
The 330102-00-40-10-11-CN has 4.0 inch case length.