SKU:330180-12-CN
Proximity Sensor 330180-12-CN Bently Nevada
Stok ada (23 unit), sedia untuk dihantar
  • Manufacturer: Bently Nevada
  • Product No.: 330180-12-CN
  • Product Type: Proximitor Sensor
  • Product Origin: USA
  • Payment:T/T, Western Union
  • Weight: 246g
  • Shipping port: Xiamen
  • Warranty: 12 months
Polisi Pemulangan 30 Hari · Jaminan 12 Bulan
  • Penghantaran Pantas
  • Sokongan 24/7
  • Jaminan Kualiti
Penerangan
Bently Nevada 330180-12-CN: 3300 XL Proximitor Sensor
The Bently Nevada 330180-12-CN is a 3300 XL Proximitor Sensor made in USA with country-specific CN approval. This sensor accepts 5mm or 8mm probes with extension cable. Vibration specialists choose the 330180-12-CN for RFI immunity and flexible mounting options.
Key Specifications
  • Manufacturer: Bently Nevada
  • Part Number: 330180-12-CN
  • Type: 3300 XL Proximitor Sensor
  • Origin: Made in U.S.A
  • Length: 12 = 1.0 meter (3.3 feet) system length
  • Mounting: No mounting hardware included
  • Approval: CN = Country Specific (China)
  • Weight: 246 g (8.67 oz)
Electrical Specifications
  • Power Required: -17.5 Vdc to -26 Vdc (non-incendive)
  • With Barriers: -23 Vdc to -26 Vdc
  • Current: 12 mA maximum
  • Sensitivity: <2 mV/V change
  • Output Resistance: 50 Ω
  • Note: Operation above -23.5 Vdc reduces linear range
Input Compatibility
  • Probe: 3300-series 5mm or 3300 XL 8mm proximity probe
  • Cable: Extension cable included in system length
  • Type: Non-contacting sensor input
Environmental Ratings
  • Operating Temp: -52°C to +100°C (-62°F to +212°F)
  • Storage Temp: -52°C to +105°C (-62°F to +221°F)