SKU:IC200ALG261
GE Fanuc VersaMax Analog Input Module IC200ALG261
Stok ada (100 unit), sedia untuk dihantar
  • Manufacturer: General Electric
  • Product No.: IC200ALG261
  • Product Type: Analog Input Module
  • Product Origin: USA
  • Payment:T/T, Western Union
  • Weight: 200g
  • Shipping port: Xiamen
  • Warranty: 12 months
Polisi Pemulangan 30 Hari · Jaminan 12 Bulan
  • Penghantaran Pantas
  • Sokongan 24/7
  • Jaminan Kualiti
Penerangan
GE Fanuc VersaMax IC200ALG261 Analog Input Module
The IC200ALG261 is an eight-channel differential analog input module for VersaMax PLC systems. It provides precise measurement of ±10 VDC signals with high noise immunity.
Key Features
  • 8 differential channels for accurate signal measurement
  • Backplane powered (5VDC, 200mA)
  • 1500V AC isolation protection
  • 16-bit resolution digital output
Technical Specifications
  • Brand & Model: GE Fanuc IC200ALG261
  • Input Type: 8 Differential Channels
  • Input Range: ±10 VDC
  • Accuracy: ±0.1% Full Scale
  • Resolution: 16-bit
  • Power: 5 VDC from Backplane
  • Isolation: 1500V AC (1 minute)
  • Temperature: -20°C to +60°C